BiLira’yı Nerede Kullanabilirim?

Türkiye’de geleceğin hızlı, demokratik ve özgür finans ekosisteminin temellerini, BiLira ekibi olarak atmayı hedefliyoruz. Zaman mekan kısıtlaması olmaksızın, aracı kurumlara ihtiyaç olmadan internete erişiminiz olduğu sürece kendi finansal özgürlüğünüzü elinizde tutabileceğiniz bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Geleceğin finansını değiştirecek yüksek teknoloji ile beraber kişilerin parasının kontrolünün tamamen kendilerinde olmasını, kullanıcıların herhangi bir üçüncü partiye ihtiyaç duymadan işlemlerini gerçekleştirmelerini istiyoruz.

BiLira (TRYB) blokzinciri ağı temelli, Türk lirası tarafından 1 : 1 desteklenen bir stabil kripto para birimidir. TRYB, kripto piyasalarındaki yüksek oynaklık ile mücadele etmek için alternatif bir çözüm önermektedir. Bu sayede diğer kripto para birimlerinin aksine TRYB tasarruf aracı ve değiş tokuş birimi olma koşullarının tamamını sağlamaktadır. Mevcut finansal sistemlerle kıyaslandığında eşitlikçi, özgür ve şeffaf bir finans sistemi öneren ve bu motivasyonlarla yenilikler geliştiren BiLira’nın kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

1- Global borsalara bir rampa

2- Merkeziyetsiz Finans (DeFi) için bir kapı

BiLira olarak her Türk vatandaşının merkeziyetsiz finans ile tanışmasını teşvik etmek ve özgür finansa adım atmalarını hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda, tek tuşla pek çok DeFi protokolüne gitmenizi sağlayan yeni açılan DeFi sekmemizi kutlamak amacıyla, gelişmiş merkeziyetsiz borsa Balancer Finance üzerindeki USDC-TRYB havuzuna 1 Ocak 2021’e kadar likidite sağlayanlara 5000 TRYB’lik ödül dağıtımı gerçekleştirilecek. Böylece hem yaklaşık yıllık %40 BAL kripto parası hem de 5000 TRYB’lik ödülden pay alma şansına erişebilirsiniz. Nasıl likidite sağlayacağınız öğrenmek için medium yazımızı okuyabilirsiniz.

3- Sosyal Yardım

4- Uluslararası para transferi

Örnek olarak, bir kullanıcımızın Amerika’dan Türkiye’ye Anneler Günü’nde annesine çiçek almak için TRYB kullandığı tweet serisini okuyabilirsiniz.

5- E-Ticaret

Son olarak, temel vizyonumuz kripto para birimi piyasalarındaki yüksek oynaklığı elimine eden ve bu sayede paranın geleneksel kullanımına alternatif çözümler sunan bir para birimi oluşturmaktır. Global, güvenli ve düşük maliyetli transfer imkanı BiLira’nın sağladığı önemli yeniliklerden biridir. Temelinde yatan şeffaflığı ve halk tarafından izlenebilirliğini de düşünürsek BiLira olarak; hayır kurumları, e-ticaret siteleri ve borsalardaki alım satım işlemleri için yenilikçi ve ayrıcalıklı bir alternatif finans sistemi öneriyoruz. Bununla birlikte, Türk vatandaşlarının merkeziyetsiz finans hizmetleri ve ürünleri hakkındaki farkındalığını ve entegrasyonunu artırmaya yönelik çalışmalarda da bulunuyoruz.

Tüm bireyleri açık internet ve özgür finans kavramlarıyla tanıştırma ve katılmalarına olanak sağlama vizyonumuzla çalışmalarımıza tam gaz devam ediyoruz. BiLira, DeFi, kripto paralar yada blokzinciri hakkında sorularınıza cevap bulmak, BiLira deneyimi konusunda önerilerinizi paylaşmak ve güzel sohbetlere dahil olmak için aşağıdaki sosyal medya kanallarımızdan bize katılabilirsiniz.

Türkiye’nin ilk blokzincir tabanlı stabil kripto para birimiyle tanışın

Türkiye’nin ilk blokzincir tabanlı stabil kripto para birimiyle tanışın