BiLira’yı Nerede Kullanabilirim?

1- Global borsalara bir rampa

BiLira olarak, kullanıcılarımıza TRYB alımlarını yaparken direkt olarak borsalardaki TRYB adresini yazarak masrafsız bir şekilde borsalara para gönderme imkanı sağlamaktayız. Şu anda FTX, Bittrex, BTSE, VirgoX gibi global borsalarda bulunuyoruz ve anlaşma sağlanılan borsa sayımız giderek artıyor. Borsalara nasıl direkt olarak TRYB transfer edebileceğinizi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

2- Merkeziyetsiz Finans (DeFi) için bir kapı

BiLira olarak, geleceğin finansını değiştirecek olan kavramlardan biri olarak kabul edilen DeFi için önemli bir kapı görevi üstleniyoruz. Açık internet kavramının finanstaki karşılığı olarak değerlendirilen merkeziyetiz finans, kişilerin herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan kendi paralarının kontrollerini sağlamalarını ve finansal araçlardan yararlanmalarını amaçlamaktadır. Satın alınan TRYB’leri kripto borsasına aktarma imkanı sağladığımız gibi Ethereum tabanlı Metamask, Argent, Dharma gibi kişiye ait cüzdanlara da transfer imkanı sunuyoruz. BiLira platformu üzerinde kullanılan dijital cüzdan sağlayıcılarının nasıl kurulduğunu ve kullanıldığını öğrenmek için bu linki kullanabilir, merkeziyetsiz finansın derinliklerine inmek için “BiLira ile Merkeziyetsiz Finansı Keşfet!” isimli video serimizi izleyebilirsiniz.

3- Sosyal Yardım

En önemli misyonlarımızdan biri de Türkiye’deki sosyal yardımlaşma etkisini blokzinciri teknolojisinin avantajları ile birleştirip maksimum seviyeye çıkarmak. BiLira olarak, blokzinciri altyapısının açtığı şeffaflık kapısıyla birlikte alışılagelen bağış kabulüne yeni bir pencere açarak yardımseverleri kripto bağış konsepti üzerinden ihtiyacı olanlarla buluşturmayı amaçlıyoruz. Bu motivasyonla gerçekleştirilen Uçurtma Projesi, finansal yeterliliği olmayan öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek için gereken desteği bulmalarına yardım etmeyi amaçlayan bir platformdur. Ethereum ağı üzerinden geliştirilen akıllı kontratlarla işleyen sistem, öğrencilerin kripto paralarla destek toplamasını sağlar. Ayrıca para transferinin şeffaf bir altyapıyla gerçekleşmesi sayesinde destekçiler destek olduğu öğrencinin başarısını takip etme şansı bulurlar. Uçurtma Projesi ve benzeri fikirlerle şeffaflığı odağa koyarak yardımlaşma yöntemlerinde de değişimin bir öncüsü olmayı ve sosyal faydayı maksimuma çıkarmayı amaçlıyoruz. Siz de Uçurtma Projesi’ni incelemek ve üniversite öğrencilerinin hayallerine destek olmak için bu linke tıklayarak bağışta bulunabilirsiniz.

4- Uluslararası para transferi

TRYB’nin anahtar kelimelerinden biri olan özgür finans doğrultusunda bir diğer önemli kullanım alanı da uluslararası para transferlerinde hem maliyetleri azaltması hem de zamandan tasarruf sağlaması olduğunu söyleyebiliriz. TRYB, SWIFT transferleri yapılırken çok yüksek meblağlarda tutulan komisyonlar ve transferin günlerce sürmesine çözüm olarak güçlü bir alternatif sunmaktadır. Paranın dijital cüzdanlar arası çok düşük maliyetlerle transfer edilmesini amaçlayan BiLira zamansız ve masrafsız finans hizmeti sunmaktadır.

5- E-Ticaret

Bir diğer önemli amacımız, e-ticaret siteleri için ayrıcalıklı bir ödeme sistemi oluşturmaktır. Şeffaflık prensibine dayanan BiLira, ağın yönetimi ve güvenliğini sağlamak için akıllı sözleşmelerle korunmaktadır. Satıcılara yapılan dijital ödemelerle para gönderme işlemleri zahmetsiz bir duruma evrilse de ödemelerin iç işleyişi hala aracı finansal kurumları gerektirmektedir. Biz, buna dijital cüzdanların internetteki diğer bilgiler kadar özgür ve açık dolaşmasına izin veren bir çözüm önermeyi hedefliyoruz.

--

--

Türkiye’nin ilk blokzincir tabanlı stabil kripto para birimiyle tanışın

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
BiLira

BiLira

Türkiye’nin ilk blokzincir tabanlı stabil kripto para birimiyle tanışın