Kripto para ekosisteminin Meme kültürüne çok aşina olduğunu ve bu kültür sayesinde her gün pek çok insanın hayatına dokunabildiğine şahit oluyoruz.

Biz de BiLira olarak, çok yakın bir zamanda paylaşacağımız büyük bir haberi şimdiden kutlamak, Türk insanının hayatına dokunmak ve biraz da olsa yüzleri güldürebilmek için bir Meme Yarışması düzenlemek istiyoruz. Yarışma 7 Nisan Çarşamba 23:59'a kadar devam edecektir.

İşte ödüllerimiz:

1.lik Ödülü: 1000 TRYB

2.lik Ödülü: 500 TRYB

3.lük Ödülü: 250 TRYB

Özel Ödül: 250 TRYB

Nasıl Katılınır?


Open Internet, Decentralized Finance, Digital Gold, Tokenized American Stocks, the Future of Finance. What has the Turkish Lira backed Stablecoin, BiLira developed, partnered with and achieved since June 2020?

As we approach the end of 2020, it would not be wrong to say that this year will go down in world history. With numerous tragedies and events that have passed we hope that 2021 will be a more prosperous year for everyone. Although the pandemic has disrupted many traditional business, we are glad to say that these past few months have been very notable for BiLira. We expanded our team…


Açık internet, merkeziyetsiz finans, dijital altın, tokenleştirilmiş Amerikan Hisseleri, geleceğin finansı. Türk Lirası’na teminatlı stabil kripto para birimi BiLira, Haziran 2020'den bu yana neler yaşadı, neler geliştirdi, kimlerle ortaklık kurdu?

2020'nin sonlarına gelmişken, bu yılın dünya tarihine geçecek bir yıl olacağını söylemek yanlış olmaz. Saymakla bitmeyecek olayları atlattığımız bu yılın sonunda, 2021'e biraz daha umut ile bakabilmemiz mümkün. Dünya için bir o kadar kötü geçen bu yıl, BiLira açısından oldukça olumlu geçti diyebiliriz. Ekibimizi büyüttük, 100 milyonuncu TRYB satın alımını gerçekleştirdik, yeni bir yatırım turuna çıktık ve daha pek çok gelişmeyi yaşadık. …


The BiLira team is constantly working towards simplifying the process of offering blockchain and cryptocurrency products to individuals from all over the world. Since the inception of Bitcoin and Ethereum, only one particular protocol has caught our attention to such an extent that we as a team have decided to embrace and share the benefits of this new financial primitive with our users.

Until today, the TRYB token was only in existence as an ERC-20 token on the Ethereum blockchain. This allowed us to build a platform where anyone can use Turkish Lira’s to buy, sell, transfer or trade within…


BiLira ekibi olarak, bireylere her zaman kusursuz bir kullanıcı deneyimi yaşatmayı ve blokzincir-kripto para konusunda en son teknolojileri sunmayı hedefliyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un çıkışından beri sadece bir protokol dikkatimizi o kadar çekti ki, ekip olarak bu yeni finansal ilkenin faydalarını kucaklamaya ve kullanıcılarımızla paylaşmaya karar verdik.

Bugüne kadar, Cornell Üniversitesi’ndeki Türk Dr. Emin Gün Sirer önderliğindeki Avalanche ekibi ile beraber AVAX blokzincirinde TRYB’yi yaratmak için çalışmalarımıza tam gaz devam ettik.

Ve sonunda bu beraberlik BiLira’yı, Avalanche blokzincirindeki ilk stabil kripto para olmasını sağladı. Bu zamana kadar TRYB, sadece Ethereum blokzinciri altyapısıyla ve ERC-20 standartlarıyla çalışan bir kripto parayken, artık Avalanche…


BiLira olarak merkeziyetsiz finansa ve özgür internete verdiğimiz önem her geçen gün artsa da, kripto para borsalarına açılan masrafsız bir kapı olmak en büyük kullanım alanlarımızdan biri. FTX ise şu aşamada kullanıcılarımız tarafından en çok tercih edilen ve TRYB’lerini en fazla aktardıkları merkezi borsa olarak hayatına devam ediyor.

Pazartesi gününe kadar FTX üzerinde sadece TRYB ile dolara endeksli stabil kripto para USDT ve TRYB’ye ait özel finansal ürünler alınıp satılabiliyordu, ancak Pazartesi günkü duyurumuzla, FTX üzerinde BTC-TRYB paritesinin açılışını paylaştık.

19 Ekim 2020 Pazartesi günü FTX üzerinde BTC-TRYB spot işlemlerinin gerçekleşeceğini duyurduk.

Bu gelişmeyi kullanıcılarımız ile kutlamak amacıyla bir kampanya…


Türkiye’de geleceğin hızlı, demokratik ve özgür finans ekosisteminin temellerini, BiLira ekibi olarak atmayı hedefliyoruz. Zaman mekan kısıtlaması olmaksızın, aracı kurumlara ihtiyaç olmadan internete erişiminiz olduğu sürece kendi finansal özgürlüğünüzü elinizde tutabileceğiniz bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz. Geleceğin finansını değiştirecek yüksek teknoloji ile beraber kişilerin parasının kontrolünün tamamen kendilerinde olmasını, kullanıcıların herhangi bir üçüncü partiye ihtiyaç duymadan işlemlerini gerçekleştirmelerini istiyoruz.

BiLira (TRYB) blokzinciri ağı temelli, Türk lirası tarafından 1 : 1 desteklenen bir stabil kripto para birimidir. TRYB, kripto piyasalarındaki yüksek oynaklık ile mücadele etmek için alternatif bir çözüm önermektedir. Bu sayede diğer kripto para birimlerinin aksine TRYB tasarruf aracı ve değiş…


Her zaman finansı demokratikleştirmeyi hedefleyen, Türk insanını merkezi olamayan bir dünya ve açık internet ile tanıştırmayı görev edinmiş bir ekip olarak, DeFi sekmemizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz!

Bu sekme sayesinde, birden çok DeFi protokolüne tek bir sayfa üzerinden erişebilir ve kısa tanımlarını okuyarak protokoller ile neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bu protokolleri kullanabilmek için velayetsiz bir dijital cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Eğer dijital cüzdanlar hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Merkeziyetsiz finans dünyasının benzini olarak adlandırabileceğimiz Ether’in cüzdanınızda yeterli miktarda olduğundan emin olmayı unutmayın, çünkü merkeziyetsiz protokolleri kullanırken gerçekleştirilen işlemlerde ETH’i gaz ücreti olarak kullanacaksınız. …


Kripto paraların vaadi, dünyanın neresinde olursanız olun, herkes için para ve ödemeleri evrensel ve demokratik olarak erişilebilir kılmaktır.

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) veya Açık Finans akımı bu sözü tam olarak bir adım ileri götürmeyi hedefler. Yani, bugün kullandığınız tüm geleneksel finansal hizmetlere (mevduat, krediler, ticaret, sigorta ve çok daha fazlası) dünya çapında akıllı telefon ve internet bağlantısı olan herkes tarafından erişilebilen küresel ve açık bir altyapı olduğunu hayal edin.

Geçtiğimiz 2–3 senelik dönemde Merkeziyetsiz Finans, blokzinciri ve kripto para dünyasında hem kullanıcı sayısı ile hem de yatırılan parasal değer açısından en hızla büyüyen alanlardan biri haline geldi. …


BiLira olarak merkeziyetsiz finansa ve özgür internete verdiğimiz önemi her fırsatta dile getiriyoruz. Bu sebeple platformumuzda yakın zamanda yer bulacak yeni DeFi Sekmesi’nin devreye alınışını kutlamak amacıyla, gelişmiş bir merkeziyetsiz borsa olan Balancer Finance üzerinde likidite sağlayıcısı olan kullanıcılarımızı ödüllendirmek istedik.

Eylül 15 tarihinde siz değerli kullanıcılarımızla Balancer Exchange üzerinde %40 TRYB — %60 USDC’den oluşan bir likidite havuzunu başlattığımızı açıklamıştık.

Bu doğrultuda Balancer Finance protokolü üzerindeki TRYB / USDC havuzuna 01.10.2020–31.12.2020 tarihleri arasında likidite sağlayan kullanıcılarımıza, katkı miktarına ve süresine göre 5.000 TRYB’ye kadar ödül dağıtacağız.

Böylece katılımcılar yıllık %40’a yakın BAL token getirisine ek, havuza sağlayacakları katkı miktarı…

BiLira

Türkiye’nin ilk blokzincir tabanlı stabil kripto para birimiyle tanışın

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store