Ödül Üzerine Ödül Kazandıran Balancer Likidite Havuzu Kampanyası

BiLira olarak merkeziyetsiz finansa ve özgür internete verdiğimiz önemi her fırsatta dile getiriyoruz. Bu sebeple platformumuzda yakın zamanda yer bulacak yeni DeFi Sekmesi’nin devreye alınışını kutlamak amacıyla, gelişmiş bir merkeziyetsiz borsa olan Balancer Finance üzerinde likidite sağlayıcısı olan kullanıcılarımızı ödüllendirmek istedik.

Eylül 15 tarihinde siz değerli kullanıcılarımızla Balancer Exchange üzerinde %40 TRYB — %60 USDC’den oluşan bir likidite havuzunu başlattığımızı açıklamıştık.

Bu doğrultuda Balancer Finance protokolü üzerindeki TRYB / USDC havuzuna 01.10.2020–31.12.2020 tarihleri arasında likidite sağlayan kullanıcılarımıza, katkı miktarına ve süresine göre 5.000 TRYB’ye kadar ödül dağıtacağız.

Böylece katılımcılar yıllık %40’a yakın BAL token getirisine ek, havuza sağlayacakları katkı miktarı nispetinde kampanya sonunda 5.000 TRYB’e kadar ödül elde edebilecekler.

Kampanya’ya Katılabilmenin Ön Koşulları Nedir?

 1. Öncellikle Balancer üzerindeki havuza likidite sağlayabilmek için Metamask veya Argent gibi velayetsiz bir cüzdana sahip olmalısınız. Eğer daha önceden bir dijital cüzdan kaydı yapmadıysanız bu linkten yönergeleri takip edebilirsiniz.
 2. Havuza katılabilmek için cüzdanınızda ya TRYB, ya USDC yada her iki kripto para birimi de bulunmalıdır. Eğer cüzdanınızda herhangi bir kripto para birimi bulunmuyorsa Balancer havuzuna likidite eklemenin en basit yolu app.bilira.co üzerinden TRYB satın almak ve kişisel dijital cüzdanınıza transfer etmek olacaktır.
 3. Velayetsiz cüzdanlar üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için ETH kripto parasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer cüzdanınızda ETH bulundurmuyorsanız BiLira platformu üzerinden TRYB satın alırken bir miktar ETH kripto parası satın alma opsiyonunu seçebilirsiniz.

Kampanya’ya nasıl Katılabilirim?

 1. Balancer Exchange websitesi üzerinde bulunan likidite havuzları sayfasını ziyaret et ve TRYB/USDC havuzuna tıkla. Kolay erişim için link.
 2. Sağ üstte bulunan “Connect Wallet” tuşu ile yatırım yapmak istediğin velayetsiz cüzdanınızı bağlayın.
 3. Yine sağ üstte bulunan “Add Liquidity” tuşuna tıklayarak ne kadar ve ne cinsinden likidite eklemek istediğine karar verin. Eğer velayetsiz cüzdanınızda sadece TRYB bulunmaktaysa “Single Asset” sekmesini seçerek eklemek istediğiniz TRYB miktarını girin.
 4. Yatırmak istediğiniz miktarı belirledikten sonra “Add Liquidity” tuşuna tıklayarak velayetsiz cüzdanınız üzerinden işlemi onaylayın.

Balancer havuzlarına nasıl likidite sağlanacağını öğrenmek için videoyu izleyebilir ya da buraya tıklayarak Medium yazımızı okuyabilirsiniz.

Balancer Finance’e nasıl likidite eklenir?

Kampanya Şartları ve Koşulları:

 • TRYB/USDC likidite havuzuna minimum 1.000 TRYB yatırılmalıdır.
 • Dağıtılacak ödül toplamı 5.000 TRYB’dir.
 • Ödüle hak kazanmak için 01.10.2020 tarihinden sonra havuza sağlanacak katkının 31.12.2020 tarihine kadar havuzda muhafaza edilmesi gerekmektedir.
 • Dağıtılacak ödül toplamı olan 5.000 TRYB, kampanya sonunda katılımcılara katkı sağladığı miktar ve süre nispetinde dağıtılacaktır.

Örneğin : 1.000 TRYB ile 01.12.2020–31.12.2020 tarihleri arasında son 1 ayda katkı sağlayanların toplam ödülden kazanacakları rakam, sağlanan miktar olan 1.000 TRYB ve sağlanan süre olan 30 gün üzerinden hesaplanacaktır.

 • Likidite sağlanacak havuz adresi : Balancer Finance TRYB / USDC Havuzu (0xfad1ddc14c266868c57a1304863fd953eed57ecb)
 • Ödül Dağıtım: Havuza katkı sağlayacaklar cüzdan adresi özelinde ve sağlayacakları katkı miktarı ve sağlanan katkı süresi temelinde değerlendirilecektir.

Genel Uyarılar

 1. Risk uyarısı: Kripto para ticareti yüksek piyasa riski içermektedir. Lütfen işlemlerinizi bu riski gözeterek hareket ediniz.
 2. Ödül 15 iş günü içinde kazananın Ethereum tabanlı cüzdanına ya da BiLira’nın listelenmiş olduğu bir borsa hesabındaki cüzdan adresine gönderilecektir.
 3. BiLira, önceden bildirmeksizin kendi takdirine bağlı olarak bu promosyonu değiştirme, yenileme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 4. Havuzda BiLira’nın sahip olduğu likidite de bulunmaktadır. Bu cüzdana gelen BAL kripto paraları da dağıtılacak ödül miktarına dahildir.

Türkiye’nin ilk blokzincir tabanlı stabil kripto para birimiyle tanışın

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store